Trudny wybór firmy sprzątającej

Zarządca nieruchomości nie tylko troszczy się o stan techniczny budynku, ale i dba o jego wygląd na co dzień. Prace remontowe to z pewnością nie wszystko. By obiekt prezentował się perfekcyjnie z każdej strony, zadbać trzeba również i o to, by był w nim idealny porządek. Z pewnością nie zawsze warto zatrudniać dodatkowe sprzątaczki, ale warto już podpisać umowę z fachową firmą sprzątającą, która zadba o idealny porządek w częściach wspólnych nieruchomości – na klatkach schodowych, korytarzach, w windach czy przy drzwiach wejściowych.

Okazuje się jednak, że wcale nie tak prosto jest znaleźć firmę, która profesjonalnie zajmie się sprzątaniem nieruchomości. W Polsce regularnie powstają nowe małe firmy porządkowe, które świadczą niskiej jakości usługi. Chociaż kuszą atrakcyjną ceną, to jednak nie mają szans w porównaniu z prawdziwymi profesjonalistami. By trafić na fachowców, najlepiej jest zorganizować przetarg i dokładnie zapoznać się z ofertą każdego potencjalnego podwykonawcy.

 

Umowa jest kluczowa – co powinno się w niej znaleźć?

Sporo uwagi warto poświęć też na przygotowanie odpowiedniej umowy. Warto uwzględnić w niej dosłownie wszystko, a nie jedynie zakres usług. Najlepiej jest określić, ile dokładnie osób ma dbać o porządek na terenie nieruchomości. Warto też zaznaczyć, z jakich preparatów i sprzętów będzie się korzystać przy sprzątaniu. Nowoczesne urządzenia i maszyny, jakimi dysponują najlepsze firmy sprzątające, są nie tylko o wiele bardziej precyzyjne, ale i pracują znacznie szybciej, dzięki czemu czas sprzątania można znacząco skrócić. W umowie warto też uwzględnić punkt o szkoleniach pracowników. Sprzęty i technologie nawet w branży związanej ze sprzątaniem nieustannie się zmieniają. Właśnie dlatego najlepiej będzie, gdy sprzątaniem zajmie się nie tylko doświadczona, ale i świetnie wykwalifikowana kadra.

 

Gdy konieczne są zmiany

Dobrze jest także pamiętać, że można popełniać błędy przy wyborze firmy sprzątającej. Kiedy na rynku konkurencja jest już tak duża, warto zachować przede wszystkim czujność i nie tylko starannie wybrać firmę, ale również i dokładnie obserwować i nadzorować jej pracę. Jeśli usługi będą budzić jakiekolwiek wątpliwości i obawy, warto poszukać innego wykonawcy i tym samym nie narażać wspólnoty na niepotrzebne straty. Zmianę firmy sprzątającej jednak warto też dobrze przemyśleć i zdecydować się na nią tylko wtedy, kiedy dochodzi do rzeczywistych i drastycznych uchybień przy realizacji zleceń. Gdy zaś zmienia się już firmę sprzątającą, warto zadbać o to, by zmieniło się dosłownie wszystko i pod żadnym pozorem nie dopuścić do sytuacji, że nowa firma sprzątająca do wykonywania pracy zatrudni pracowników z poprzedniej firmy.

Trudny wybór firmy...

Zarządca nieruchomości nie tylko troszczy się o stan techniczny budynku, ale i...

Efektywne zarządzanie...

Zarządzanie nieruchomością sprowadza się nie tylko do podstawowych funkcji...

Zobacz także

dalmierze

Polecamy